AKTUALNOŚCI

Każdy dzień w bursie tętni życiem a w ostatnim czasie ...

Tańce integracyjne

Wtorkowy wieczór dziewczęta spędziły wyjątkowo tanecznie. Uczestniczyly w mini warsztatach tańców integracyjnych, uwielbienia i hebrajskich prowadzonych przez charyzmatyczną s. Annę Musiał ze Zgromadzenia Sacre Coeur. Grupa taneczna okazala się wyjątkowo zdolna i po kilku krokach wszyscy tańczyli "jak z nut". Jeden z tańców został wykorzystany w przygotowanych "Jaselkach".

Święto niepodległości

Czasami trzeba na wesoło... nawet o sprawach tak ważnych jak niepodległość. Dziewczęta z nieprzeciętnymi talentami aktorskimi wcieliły się podczas satyrystycznego widowiska historycznego w postacie decydujące o losach Polski. Na scenie pojawił się zdrajca król Stanislaw August w towarzystwie carycy Katarzyny, potem byli nasi wielcy patrioci jak : Rejtan, Mickiewicz, Słowacki, bł. O Honorat Koźmiński . Nie zabraklo tworcy niepodległej Polski - cholerycznego Marszałka Piłsudskiego. Jak podsumowaly to  nasze licealistki, że była to dobra lekcja historii bez cenzury.

Spotkanie z aktorką zakochaną w Bogu

Choć bez fleszy i paparazzich to atmosfera spotkania z odtwórczynią roli w filmowym Klanie była niesamowita. Patrycja Hurlak zaprosiła nas do swojego życia, uchylając rąbka tego co było Jej życiową przegraną przez 20 lat. Dziewczczęta z uwagą słuchały świadectwa życia, nie dowierzając do końca, że atrakcyjna kobieta jest teraz zakochana w Jezusie i tego szczęścia nie zamieniłaby na największą aktorską karierę.

Tydzień misyjny

O egzotyce i codzienności misyjnej opowiadał nam ks. Piotr Boraca, ktory żył na misjach w Afryce kilka lat. Dziewczęta z uwagą słuchały opowiadań jak z innego świata chociaż to ten sam świat.

Piękno i godność kobiety

O pięknie i godności kobiety, przeżywaniu czystej milości i podejmowaniu dobrych wyborów w życiu mówiła nam p Magdalena Kleczyńska. Dziewczęta ze skupieniem słuchały świadectwa p. Magdaleny, która dzieliła się z nami Swoim doświadczeniem życiowym a także relacją z Panem Bogiem i drugim czlowiekiem. 

Wybory do Samorządu Bursy

Po dwutygodniowej kampanii przedwyborczej i walce o głosy wśród koleżanek mamy nowy samorząd bursy. Estera zostala przewodniczącą wyprzedzając Martę o kilka glosów. Gratulujemy i życzymy twórczej i owocnej dzialalności.

Piknik rodzinny

Piknik rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii w naszej kaplicy. Szaleństwo było wielkie pomimo zamknięcia pikniku w czterach ścianach świetlicy z powodu zimna i deszczu. Nikt nie myślal ile ma lat gdy rytmy muzyki rozgrzewaly nas wszystkich... Zabawa była udana przerwana smacznym poczęstunkiem. Mamy nadzieję, że udało nam się wspólnie zintegrować!

Zabawa też dużo może

Trochę szaleństwa integracyjnego i już dziewczęta znają się lepiej. Wystarczylo pośpiewać, potańczyć razem... a to zawsze zbliża a czasem łączy i mieszkanki mogly poczuć się bardziej swojsko. A to takie ważne gdy mieszka się razem cały rok, a potem następne dwa....

Nareszcie szkoła!

Wakacje były piękne, długie, słoneczne - cudowne....

Skończylo się piękne, zaczyna się piękniejsze: wiedza, nauka, poznanie to coś więcej niż relaks, zabawa i taniec.... Przed namiwięc  wieksze dobro, większy wysilek i radość inna. Otwieramy serca i czekamy na to co będzie!