AKTUALNOŚCI

Każdy dzień w bursie tętni życiem a w ostatnim czasie ...

Modlitwa Różańcowa - październik 2019

Przez cały październik spotykaliśmy się na modlitwie różańcowej. Codziennie wspólnie odmawialiśmy dziesiątek różańca. Rozważając kolejne Tajemnice Różańcowe polecaliśmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi nasze radości, smutki, sukcesy i to, co jest dla nas trudne i bolesne. Św. Jan Paweł II powiedział o różańcu, że jest to zarówno prosta, jak i głęboka modlitwa. Różaniec jest streszczeniem Ewangelii. 9 października Nabożeństwo Różańcowe odprawił ks. M. Krakowski, filipin. Modliliśmy się w wielu językach: łacińskim, angielskim, polskim, hiszpańskim i włoskim.

Spotkanie z Misjonarzem - 28.10.2019

Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Z tej okazji Gabrysia T. należąca w Bursie do sekcji misyjno-kulturalnej zorganizowała spotkanie z misjonarzem. Ks. Stanisław Wojdak (długoletni misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej) a obecnie Diecezjalny Moderator ds. Misji przybliżył nam wartość powołania do bycia misjonarzem wśród tych, ktorzy jeszcze nie znają Dobrej Nowiny o Chrystusie. Wskazał także na duży wkład, jaki w dzieło ewangelizacyjne mogą wnieść ci, którzy nie pracują bezpośrednio w krajach misyjnych, a którzy poprzez modlitwę, ofiarowane cierpienie, czy pomoc materialną wspomagają misjonarzy i tych, do których są posłani. Więcej informacji o misjach można znaleźć na www.missio.org.pl. 

Adopcja dziecka z Boliwii - 21.10.2019

W poniedziełkowy wieczór odbyło się spotkanie z p. Magdaleną Hebdą - dyrektorem bursy. Tematem spotkania była Adopcja Serca - dzieło misyjne prowadzone przez siostry z Zgromadzenia Sług Jezusa. Adopcja Serca to życzliwe przyjęcie i objęcie opieką duchową i materialną potrzebującego dziecka z Boliwii. W naszej bursie od wielu lat chętnie włączamy się w tę inicjatywę. W ubiegłym roku szkolnym pomagałyśmy 16-letniej Vanessie z górskiej miejscowości Cochabamba. W bieżącym roku szkolnym Adopcją Serca objęłyśmy 5-letnią Victorię. Dużo radości daje nam możliwość pomagania misjonarzom i tym, do których są posłani. Więcej informacji na temat Adopcji Serca można znaleźć na stronie www.slugi.pl. 

Samorząd Bursy - 15.10.2109

15 października wybrałyśmy nowy samorząd. Za całoroczną współpracę i zaangażowanie w samorządzie w roku szkolnym 2018/2019 podziękowałyśmy Małgosi, Izie i Sylwi oraz p. Marzenie Trelce- opiekunowi. Od dzisiaj samorząd bursy tworzą: Ania, Julita, Iza i Ola. Opiekunem samorządu została p. Elżbieta Chwałek. Gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów, kreatywnych inicjatyw, dużo sił oraz satysfakcji z pełnionej funkcji.

Miesiąc już za nami... 01.10.2019

Jedni mówią "czas to pieniądz", inni "czas leczy rany", jeszcze inni "nie mam czasu"... Jedno jest pewne: za nami pierwszy miesiąc nauki, pracy, aklimatyzacji w nowej szkole, zawierania nowych znajomości. Dla większości z nas upłynął on bardzo szybko.Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński często mówił: "czas to miłość". Co możesz powiedzieć o sobie z perspektywy minionego miesiąca? 

Msza święta - 11.09.2019

Podczas wieczornej mszy św. odprawionej w bursowej kaplicy pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy powierzyliśmy siebie opiece Bożej. Eucharystię celebrował duszpasterz bursy ks. Marcin Krakowski - filipin. Uczestnictwo we mszy św. zakończyliśmy zawierzeniem naszego życia, naszych planów, radości i trosk Matce Bożej.

Szkolenie z BHP - 24.09.2019

Podczas wrześniowego wieczoru nowo przyjęte mieszkanki bursy uczestniczyły w szkoleniu z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. P. Bernadeta Bukowiec w ciekawy sposób zapoznała słuchaczki z podstawowymi przepisami i zachowaniami mającymi na celu ochronę zdrowia i życia człowieka oraz rzeczy materialnych. W części warsztatowej dziewczęta miały okazję pokazać i przećwiczyć sposoby udzielania pomocy przedmedycznej.

Przyjazdy do Bursy

Bursa jest placówką feryjną czynną w okresach nauki szkolnej. W niedzielę (lub inny dzień ustawowo wolny poprzedzający dzień nauki w szkole) zapraszamy od godziny 16.00 do 20.00. Bursę należy opuścić w piątek do godz. 20.00.

Koniec wakacji...witaj szkoło :) - 01.09.2019

Po przygodach wakacyjnych tlą się jeszcze wspomnienia. Ciekawych i wspaniałych doświadczeń wakacyjnych nikt nam nie odbierze, a nadzieję i radość dają nam słowa wyśpiewane niegdyś przez Marka Grechutę: Jedno warto znać, jedno tylko wiedz: że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...Z nowymi siłami i z wiarą w pomoc Bożą wkraczamy w nowy rok szkolny. Wszystkim mieszkankom naszej Bursy życzymy dobrego startu, otwartego umysłu i kreatywności laugh.