AKTUALNOŚCI

Każdy dzień w bursie tętni życiem a w ostatnim czasie ...

Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego - 12.09.2020.

W liturgiczne wspomnienie Imienia Maryi uczestniczyliśmy we Mszy św. celebrowanej w bursowej kaplicy. Podczas homilii o. Rajmund Jurolaitis przybliżył nie tylko duchową sylwetkę Maryi, ale także zwrócił uwagę na Jej piękne święte życie, bo...takie ludzkie, codzienne, zwyczajne, nie pozbawione trosk, kłopotów, ale (dzięki bliskiej relacji z Bogiem i współpracy z Jego łaską) równocześnie zachwycające i wartościowe. Pokrzepione Słowem Bożym, z nadzieją na dobre dni i ufne w pomoc Bożą i ludzką - podejmujemy codzienne zaproszenie i wyzwanie do bycia dobrym człowiekiem. MH

Nowy Rok Szkolny - 01.09.2020.

Udało nam się rozpocząć nowy rok szkolny! Mamy nadzieję, że będzie on dobry dla wszystkich: dzieci, młodzieży, rodziców, pracowników oświaty. Z pewnością będzie i jest inaczej (reżim sanitarny, dwuzmianowość, różne obostrzenia). Mimo trudności, ciągłych zmian i wielu nowości bądźmy dobrej myśli i ufając Opatrzności Bożej wyruszmy śmiałym krokiem naprzód. "Wszystko jest po coś" - K. Ziemiec. MH

Procedury Covid-19 i opłaty w Bursie - 21.08.2020.

Szanowni Państwo i Drogie Wychowanki,

1. Na naszej stronie jest nowa zakładka: Procedury Covid-19. Proszę zapoznać się z trescią Procedur higieniczno-epidemiologicznych i do 1 września br. dostarczyć osobiście lub przesłać skan/zdjęcie Deklaracji rodzica i Oświadczenia rodzica na e-mail Bursy. 

2. Prosimy także o dostarczenie brakujących dokumentów: podania, kwestionariusza, klauzuli informacyjnej oraz podpisanego regulaminu. W dniu przyjazdu będa Państwo poproszeni o wypełnienie dokumentów związanych z czasowym zameldowaniem wychowanki. 

3. Opłaty za Bursę:

- pokój jedno lub dwuosobowy - 195 zł/os/mc

- pokój trzy lub czteroosobowy - 180 zł/os/mc

- wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja) - 16 zł/osobodzień

Korzystanie z posiłków w Bursie jest obligatoryjne.

MH

 

 

Zakwaterowanie w Bursie w nowym roku szkolnym :) - 21.08.2020.

Zapraszamy Was do Bursy w poniedziałek 31 sierpnia 2020 r. od godz. 14.00-20.00 oraz 1 września od godz. 7.30. Ze względu na różne dni i godziny zakwaterowania, pierwszymi posiłkiami w bursowej stołówce będzie obiad i kolacja 1 września. 

Proszę przywieźć ze sobą: 

- kołdrę (koc) i poduszkę

- bieliznę pościelową

- obuwie zamienne

- klapki pod prysznic

- kubek, talerzyk, łyżeczkę (do użytku w pokoju)

- ręcznik, środki higieny osobistej (kosmetyki)

- środki ochrony osobistej (płyn dezynfekujący, rękawiczki jednorazowe oraz maseczki/przyłbice)

- żywność (na poniedziałek i wtorkowe śniadanie - do dyspozycji wychowanek są: czajnik, lodówka i naczynia stołowe (do użytku w jadalni)

Ze względów sanitarno/epidemiologicznych bardzo prosimy o przywiezienie do Bursy minimalnej ilości koniecznych rzeczy (łatwych do dezynfekcji).

Zabrania sie przywożenia: własnych lampek nocnych, dzbanków i czajników elektrycznych, grzałek, grzejników itp. urządzeń.

MH

Podania do Bursy - Lista rezerwowa

Szanowni Państwo, informujemy, że w lipcu Bursa jest nieczynna. Ewentualne podania o przyjęcie do Bursy (na listę rezerwową) prosimy składać pocztą elektroniczną lub do skrzynki umieszczonej za drzwiami wejściowymi do budynku.Dokumenty można pobrać ze strony internetowej. MH

Udanych wakacji!

Pracownikom i mieszkankom Bursy życzymy bezpiecznych i udanych wakacji i urlopów! Niech nadchodzący czas przyniesie odpoczynek, spełnienie marzeń i wzmocnienie sił! Do zobaczenia - mamy nadzieję - pod koniec sierpnia :). MH

Wolontariat - dziękujemy

Dziękujemy dziewczętom, które w obecnym roku szkolnym uczestniczyły w MAŁOPOLSKIM PROJEKCIE„MIEĆ WYOBRAŹNIĘ MIŁOSIERDZIA”. Tytuł projektu brzmiał Pomagając innym – pomagasz sobie. Pomocą zostali objęci:

  • dzieci i młodzież z Centrum Równych Szans „MobilEduPark” Placówka Wsparcia Dziennego przy Parafii Świętego Krzyża i św. Filipa Neri w Tarnowie (pomoc  w nauce, zabawy integracyjne, udział w organizowanych zajęciach)
  • ubodzy świata oraz osoby w trudnej sytuacji życiowej (wspólpraca z Referatem misyjnym Zgromadzenia Sług Jezusa - prace biurowe, pomoc w korespondencji z dziećmi i ich rodzinami objętymi Adopcją serca)
  • dzieci niepełnosprawne – podopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych  Niepełnosprawnych Intelektualnie w Tarnowie (zbiórka butelek plastikowych i nakrętek)
  • podopieczni DOMu EMERYTÓW - Placówka Pielęgnacyjno-Opiekuńcza w Tarnowie (odwiedziny i wspólne spędzanie czasu)

Wszystkie wolontariuszki uczestniczące w projekcie ( Magdalena K., Karena K., Wiktoria Ł., Kinga M., Irena S., Gabriela T., Martyna T., Jagoda S., Nicole S.) pod kierunkiem p. Elżbiety Ch. bardzo sumiennie, odpowiedzialne i z ogromnym zaangażowaniem wypełniały przyjęte zadania i wspierały osoby potrzebujące pomocy. Dziękujemy!

Życzenia imieninowe-podziękowanie

Dziękujemy Wam za pamięć i życzenia imieninowe smiley. Złożyła je w Waszym imieniu Ania K. - przewodnicząca Bursy. Mamy nadzieję, że we wrześniu będziemy mogły poczestować Was ciastkiem imieninowym smiley. Panie: Magdalena i Marzena

Rekrutacja do Bursy na rok 2020/2021- Lista przyjętych dziewcząt

Szanowni Państwo, od dzisiaj, tj. 1 czerwca 2020 r. ogłaszamy Listę Dziewcząt przyjętych do Bursy na rok szkolny 2020/2021. Zainteresowanym informacji udzielamy drogą mailową lub telefonicznie po uprzedniej odpowiedzi na pytanie weryfikacyjne.