AKTUALNOŚCI

Każdy dzień w bursie tętni życiem a w ostatnim czasie ...

Piękno i godność kobiety

O pięknie i godności kobiety, przeżywaniu czystej milości i podejmowaniu dobrych wyborów w życiu mówiła nam p Magdalena Kleczyńska. Dziewczęta ze skupieniem słuchały świadectwa p. Magdaleny, która dzieliła się z nami Swoim doświadczeniem życiowym a także relacją z Panem Bogiem i drugim czlowiekiem. 

Wybory do Samorządu Bursy

Po dwutygodniowej kampanii przedwyborczej i walce o głosy wśród koleżanek mamy nowy samorząd bursy. Estera zostala przewodniczącą wyprzedzając Martę o kilka glosów. Gratulujemy i życzymy twórczej i owocnej dzialalności.

Piknik rodzinny

Piknik rozpoczęliśmy od wspólnej Eucharystii w naszej kaplicy. Szaleństwo było wielkie pomimo zamknięcia pikniku w czterach ścianach świetlicy z powodu zimna i deszczu. Nikt nie myślal ile ma lat gdy rytmy muzyki rozgrzewaly nas wszystkich... Zabawa była udana przerwana smacznym poczęstunkiem. Mamy nadzieję, że udało nam się wspólnie zintegrować!

Zabawa też dużo może

Trochę szaleństwa integracyjnego i już dziewczęta znają się lepiej. Wystarczylo pośpiewać, potańczyć razem... a to zawsze zbliża a czasem łączy i mieszkanki mogly poczuć się bardziej swojsko. A to takie ważne gdy mieszka się razem cały rok, a potem następne dwa....

Nareszcie szkoła!

Wakacje były piękne, długie, słoneczne - cudowne....

Skończylo się piękne, zaczyna się piękniejsze: wiedza, nauka, poznanie to coś więcej niż relaks, zabawa i taniec.... Przed namiwięc  wieksze dobro, większy wysilek i radość inna. Otwieramy serca i czekamy na to co będzie!

Ważne pytanie: co dalej?

Pytanie dotyczace przyszlości zawodowej to problem nie tylko maturzystek. Spotkanie z doradcą zawodowym mialo pomóc dziewczętom w okresleniu kryteriów dojrzałych decyzji i wyborów. Zagadnienia byly na tyle ważne dla dziewcząt, że będą kontynuowane już po wakacjach, bo temat jest jak rzeka.

Bogu dzięki za ten czas

Minęło prawie dziewięć miesięcy więc było za co dziękować Bogu i ludziom na Eucharystii wieńczącej rok nauki i pobytu w naszej bursie. Dziewczęta szczęśliwe, bo wakacje tuż, tuż... Pracownicy też ucieszeni bo wszyscy ambitnie realizowali swoje założenia, zamiary i cele.

Przez film do serca

Jak oglądać by się nie gapić - takim mottem można by podsumować spotkanie dziewcząt z ks. Kamilem Gałuszką - pasjonatem filmowym. Teraz dziewczęta już wiedzą, że najpierw trzeba dobrze wybrać, potem wiedzieć dlaczego wlaśnie to chcę zobaczyć a potem przeżywać, myśleć i podawać dalej.