AKTUALNOŚCI

Każdy dzień w bursie tętni życiem a w ostatnim czasie ...

Procesja Różańcowa - 7.10.2021

Po wieczornej Mszy św. w naszej parafii (księży filipinów) miała miejsce procesja różańcowa ulicami parafii. Wzięły w niej udział delegatki pracowników i mieszkanek obydwu części bursy. W modlitwie różańcowej polecaliśmy Matce Bożej nas samych, naszych bliskich, radości i trudności. Ave Maria.

Wybory do Samorządu Bursy - 5.10.2021

Jak co roku - pod koniec września - odbyły się wybory kandydatek do Samorządu Bursy. Dziewczyny wybrały spośród siebie 10 kandydatek. Po przygotowaniu plakatów, programu wyborczego, kampanii i zaprezentowaniu się kandydatek, 5 października wybraliśmy nowe członkinie Samorządu Bursy. Ustepującemu Samorządowi (Wiktorii, Kindze, Ewelinie i Martynie) dziękujemy za reprezentowanie Bursy i zrealizowane przedsięwzięcia w roku szkolnym 2020/21. Nowym osobom tworzącym Samorząd Bursy (Wiktorii, Amelii, Kindze i Anicie) życzymy ciekawych pomysłów, niespożytej energii i dobrej współpracy :).

Szkolenie bhp i p/poż - 28.09.2021

Nowoprzyjęte dziewczęta uczestniczyły w szkoleniu z bhp, p/poż i udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie poprowadziła instruktor p. B. Bukowiec wraz z studentem medycyny. Dziewczęta z zaangażowaniem uczestniczyły w szkoleniu, zwłaszcza w części warsztatowej. 

Msza św. - 14.09.2021

Wieczorem spotkaliśmy się na Eucharystii podczas której zawierzyliśmy nowy rok, nas samych i nasze rodziny opiece Bożej. W homilii duszpasterz Bursy zachęcił nas do odważnego świadczenia o Jezusie Chrystusie i przypomniał, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny w oczach Bożych.

Nowy Rok Szkolny - 01.09.2021

"Strach zapukał do drzwi, otworzyła mu odwaga, i nikogo tam nie było" - to jedna z wielu maksym wypowiedzianych przez Sługę Bożego, a już wkrótce, błogosławionego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Niech Prymas Tysiąclecia - szykanowany podczas okupacji niemieckiej, inwigilowany, aresztowany i bezprawnie przetrzymywany w odosobnieniu przez władze komunistyczne, niezłomny pasterz Kościoła katolickiego w Polsce, na którego kilka razy organizowano zamach patronuje nam w nowym roku szkolnym. Niech wyprasza dzieciom, młodzieży, rodzicom i pracownikom oświaty potrzebne łaski, wzrost wiary, nadziei i miłości. Z pewnością będzie i jest inaczej (reżim sanitarny, dwuzmianowość, niepokój o najbliższe dni). Mimo trudności, ciągłych zmian i wielu nowości bądźmy dobrej myśli i ufając Opatrzności Bożej wypełniajmy swoje obowiązki i podejmujmy nowe wyzwania. MH

Procedury Covid-19

Szanowni Państwo, Drogie Wychowanki,

na stronie www Bursy są umieszczone aktualne Procedury bezpieczeństwa związane z epidemią Covid-19. Bardzo prosimy o zapoznanie się z ich treścią.  Wydrukowane i podpisane Oświadczenia i Deklarację proszę dostarczyć do Bursy w nieprzekraczalnym termnie do 6 września bieżącego roku. MH

Dokumenty i opłaty w roku szkolnym 2021/2022

Szanowni Państwo i Drogie Wychowanki,

1. Prosimy o dostarczenie brakujących dokumentów: podania, kwestionariusza, klauzuli informacyjnej oraz podpisanego regulaminu (oryginalna wersja papierowa). W dniu przyjazdu będa także Państwo poproszeni o wypełnienie dokumentów związanych z czasowym zameldowaniem wychowanki oraz zaakceptowanie Procedury Covid-19

3. Opłaty za Bursę:

- pokój jedno lub dwuosobowy - 215 zł/os/mc

- pokój trzy lub czteroosobowy - 200 zł/os/mc

- wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja) - 18 zł/osobodzień

- kaucja za kluczyk w szatni - 10 zł

Korzystanie z posiłków w Bursie jest obowiązkowe.

MH

 

 

Zakwaterowanie w Bursie w roku szkolnym 2021/2022

Zapraszamy Was do Bursy we wtorek 31 sierpnia 2021 r. od godz. 14.00-20.00 oraz w środę 1 września od godz. 6.00-20.00. Ze względu na różne dni i godziny zakwaterowania, pierwszymi posiłkiami w bursowej stołówce będzie obiad i kolacja 1 września. 

Proszę przywieźć ze sobą: 

- kołdrę, koc i poduszkę

- bieliznę pościelową

- obuwie zamienne

- klapki pod prysznic

- kubek, talerzyk, łyżeczkę (do użytku w pokoju)

- ręcznik, środki higieny osobistej (kosmetyki)

- środki ochrony osobistej (płyn dezynfekujący, maseczki)

- żywność (na wtorek i środowe śniadanie (w jadalni do dyspozycji wychowanek są: czajnik, lodówka i naczynia stołowe)

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych bardzo prosimy o przywiezienie do Bursy minimalnej ilości koniecznych rzeczy (łatwych do dezynfekcji).

Zabrania sie przywożenia: własnych lampek nocnych, dzbanków i czajników elektrycznych, żelazek, grzałek, grzejników itp. urządzeń.

MH

Wakacje 2021

Wszystkim Pracownikom, Mieszkańcom i Wychowankom Bursy życzymy dobrych dni wakacyjnych :).