AKTUALNOŚCI

Każdy dzień w bursie tętni życiem a w ostatnim czasie ...

Nowy Rok Szkolny - 01.09.2021

"Strach zapukał do drzwi, otworzyła mu odwaga, i nikogo tam nie było" - to jedna z wielu maksym wypowiedzianych przez Sługę Bożego, a już wkrótce, błogosławionego Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Niech Prymas Tysiąclecia - szykanowany podczas okupacji niemieckiej, inwigilowany, aresztowany i bezprawnie przetrzymywany w odosobnieniu przez władze komunistyczne, niezłomny pasterz Kościoła katolickiego w Polsce, na którego kilka razy organizowano zamach patronuje nam w nowym roku szkolnym. Niech wyprasza dzieciom, młodzieży, rodzicom i pracownikom oświaty potrzebne łaski, wzrost wiary, nadziei i miłości. Z pewnością będzie i jest inaczej (reżim sanitarny, dwuzmianowość, niepokój o najbliższe dni). Mimo trudności, ciągłych zmian i wielu nowości bądźmy dobrej myśli i ufając Opatrzności Bożej wypełniajmy swoje obowiązki i podejmujmy nowe wyzwania. MH

Procedury Covid-19

Szanowni Państwo, Drogie Wychowanki,

na stronie www Bursy są umieszczone aktualne Procedury bezpieczeństwa związane z epidemią Covid-19. Bardzo prosimy o zapoznanie się z ich treścią.  Wydrukowane i podpisane Oświadczenia i Deklarację proszę dostarczyć do Bursy w nieprzekraczalnym termnie do 6 września bieżącego roku. MH

Dokumenty i opłaty w roku szkolnym 2021/2022

Szanowni Państwo i Drogie Wychowanki,

1. Prosimy o dostarczenie brakujących dokumentów: podania, kwestionariusza, klauzuli informacyjnej oraz podpisanego regulaminu (oryginalna wersja papierowa). W dniu przyjazdu będa także Państwo poproszeni o wypełnienie dokumentów związanych z czasowym zameldowaniem wychowanki oraz zaakceptowanie Procedury Covid-19

3. Opłaty za Bursę:

- pokój jedno lub dwuosobowy - 215 zł/os/mc

- pokój trzy lub czteroosobowy - 200 zł/os/mc

- wyżywienie (śniadanie, obiad i kolacja) - 18 zł/osobodzień

- kaucja za kluczyk w szatni - 10 zł

Korzystanie z posiłków w Bursie jest obowiązkowe.

MH

 

 

Zakwaterowanie w Bursie w roku szkolnym 2021/2022

Zapraszamy Was do Bursy we wtorek 31 sierpnia 2021 r. od godz. 14.00-20.00 oraz w środę 1 września od godz. 6.00-20.00. Ze względu na różne dni i godziny zakwaterowania, pierwszymi posiłkiami w bursowej stołówce będzie obiad i kolacja 1 września. 

Proszę przywieźć ze sobą: 

- kołdrę, koc i poduszkę

- bieliznę pościelową

- obuwie zamienne

- klapki pod prysznic

- kubek, talerzyk, łyżeczkę (do użytku w pokoju)

- ręcznik, środki higieny osobistej (kosmetyki)

- środki ochrony osobistej (płyn dezynfekujący, maseczki)

- żywność (na wtorek i środowe śniadanie (w jadalni do dyspozycji wychowanek są: czajnik, lodówka i naczynia stołowe)

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych bardzo prosimy o przywiezienie do Bursy minimalnej ilości koniecznych rzeczy (łatwych do dezynfekcji).

Zabrania sie przywożenia: własnych lampek nocnych, dzbanków i czajników elektrycznych, żelazek, grzałek, grzejników itp. urządzeń.

MH

Wakacje 2021

Wszystkim Pracownikom, Mieszkańcom i Wychowankom Bursy życzymy dobrych dni wakacyjnych :).

Zakończenie roku - Msza św. - 15.06.2021.

Rok szkolny 2020/2021 zakończyliśmy dziękczynną Mszą świętą. Podczas wspólnej modlitwy polecaliśmy Opiece Bożej tegoroczne maturzystki oraz dziewczęta, które w tym roku szkolnym ukończyły 18 lat. Prosiliśmy także dla nas o wierność Bożym przykazaniom oraz dobre i bezpieczne wakacaje. 

Urodzinowo - imieninowy piknik 9.06.2021

9 czerwca świętowałyśmy imieniny Pani Dyrektor, Pań Wychowawczyń oraz 18-te urodziny dziewcząt. Sekcja kulinarna pod opieką p. Marzeny przygotowała niespodziankę: tort! Pogoda i humory dopisały. Z radością spotkałyśmy się w większym gronie w naszym bursowym ogrodzie. Solenizantkom i jubilatkom życzymy spełnienia marzeń oraz opieki świętych Patronów. Więcej zdjęć w galerii.

Matura 2021

Drogie Maturzystki, zapewniamy Was o naszej pamięci i modlitwie na czas egzaminu dojrzałości - życzymy połamania piór! Wspieramy Was także w rozeznaniu drogi życia i odważnym pójściu za głosem wewnętrzym :).

Maj 2021- pobyt i opłaty w Bursie

Szanowni Rodzice, Drogie Wychowanki, Maturzystki - informujemy o możliwości mieszkania w Bursie i korzystania z posiłków. Pobyt prosimy uzgodnić z wychowawcą lub p. dyrektor (telefonicznie od 8.00-16.00 lub drogą e-mail). Opłatę za maj naliczamy w zależności od czasu pobytu: dla dziewcząt mieszkających przez cały miesiąc według stawki ustalonej na początku roku szkolnego, w sytuacji mieszkania od 17 maja naliczamy połowę stawki miesięcznej), w przypadku Maturzystek pobieramy opłatę za osobodzień pobytu (11 zł/dzień). Dziewczęta, które w maju nie będą mieszkać w Bursie są zwolnione z opłaty. Życzymy wszystkim dobrych dni i zdrowia :). MH